BASIN AÇIKLAMASI 28

Tarih: 20.11.2007

Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Araştırma Görevlisi Servet Akyol’un, sopalı ve bıçaklı çete özentisi bir grubun saldırısıyla ağır şekilde yaralandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Üniversite yönetimiyle yaptığımız görüşmeler sonucuna göre, Araştırma görevlisi Servet Akyol, Öğrenci Konseyi seçimleri için, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden aday olmuş ve kazanmıştır. Seçimlerin hemen ardından kampus dışında, 23 Kasım Cuma günü yapılacak Üniversite Öğrenci Konseyi seçiminden çekilmesi için tehdit edilmiş ve saldırıya uğramıştır.

Öyle anlaşılıyor ki, Gazi Üniversitesi yönetiminin aldığı tedbirler sonucunda, kampus içinde saldırıda bulunamayan bu bilinen gruplar, saldırılarını bir süredir kampus dışına taşımışlardır. Açıktır ki bu saldırıların amacı, üniversitedeki akademik ve idari personel ile öğrencilere baskı yapmak, gözdağı vermek ve kamu üniversitelerini bir çıkmaza doğru sürüklemektir.

Saldırıya karışanların yakalanması ve haklarında adli soruşturmanın yapılması konusunda emniyet görevlilerinin gerekeni yapmalarını bekliyoruz.

Araştırma görevlisi Servet Akyol’a yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyor, genç meslektaşımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyoruz.

 

								Suay KARAMAN
								Tüm Öğretim Üyeleri Derneği 
								Genel Sekreteri